משחק כפול
מס' הצגה: 445
הצגת בכורה: 07/11/1992
מספר הצגות: 51

יוצרים


מאת :
טרנס רטיגן
תרגום :
רבקה משולח
בימוי :
יורם פאלק
תפאורה :
דוד שריר
תלבושות :
ג'ודי לוין
מוסיקה :
אבנר קנר
תאורה :
אריה כץ

שחקניםספורו של מורה :


מילי ברוקר האריס :
ליאת גורן
אנדרו קרוקר האריס :
אליעזר יונג
פראנק האנטר :
דרור ברוך
ג'ון טאפלו :
אבישי בקי-פיש ,
ד"ר פרוביישר :
אברהם מור
פיטר גילברט :
אלי אליוביץ
גב' גילברט :
חגית דסברג

חזרה כללית :


ארתור ג'ספורט :
אליעזר יונג
עדנה סלבי :
ליאת גורן
ליידי מוד :
עדה טל
ג'ק וויקפילד :
דרור ברוך
כידונאי :
, אבישי בקי-פיש
ג'ורג' דידליי :
אברהם מור
טום פאלמר :
אלי אליוביץ
מר ברטון :
אברהם מור
מיוריאל פאלמר :
אמירה פולן
גברת פישלוק :
, אבישי בקי-פיש
ג'ויס לאנגלנד :
חגית דסברג
שוטר :
אלי אליוביץ

"משחק כפול' הוא ערב צנוע ונחמד הבנוי משני מערכונים של המחזאי הבריטי טרנס רטיגן, שנועדו לתת ביטוי לחברי צוות 'הבימה' שבשנים האחרונות נחבאו בצל הכוכבים האורחים. גיבור הערב הוא השחקן הוותיק אליעזר יונג, שצבר הרבה מאוד נסיון בתפקידי משנה וכאן הוא נושא בהצלחה שני תפקידים ראשיים : הוא מגלם בהרבה מקצועיות וכישרון מורה מזדקן ב'סיפורו של מורה' ובלא פחות חן הוא מעורר צחוק וחיבה בקומדיה הקצרה 'חזרה כללית' בה הוא מגלם שחקן שמזדקן על הבימה.

לצד יונג משחקת ליאת גורן שטובה יותר במערכון השני מאשר בראשון, ואסור גם לשכוח את עדה טל ואברהם מור הוותיקים והטובים שחוזרים ומוכיחים שתיאטרון תלוי קודם כל בסיפור אנושי ובשחקנים. את הערב הנעים הזה ביים בהרבה טעם יורם פאלק, על רקע תפאורה יפה של דוד שריר.

שוש וייץ. "ידיעות אחרונות". 15.11.1992

"בשני המחזות הקצרים משחקים אותם שחקנים ועובדה זו מאפשרת להם לפתח דמויות שונות ולעתים מנוגדות. לשחקן הוותיק אליעזר יונג הייתה עדנה, כמעט בסוף הקריירה האמנותית שלו על הבמה. שחקן מצויין זה זכה לגלם שתי דמויות מרטיטות, חמות ואנושיות. אליעזר יונג, במשחקו המאופק והתרבותי, יצר דמות בלתי נשכחת של מורה (במערכון הראשון) המנסה לנווט בין אחריותו לגבי החומר הנלמד לבין רצונו לעזור לתלמידיו.

עזרו לידו ליאת גורן, ברוך דרור, אבישי בקי בתפקיד מצויין של תלמיד האוהב את המורה הנוקשה ואברהם מור כמנהל הפנימיה. במחזה השני ' חזרה כללית' מצטרפת השחקנית הנהדרת עדה טל, בתפקיד לייד מוד. במחזה זה יש לברוך דרור הזדמנות להפגין משחק נמרץ, גועש ורוגש. כן משעשע מאוד אברהם מור בתפקיד מוקיונו קטן. אליעזר יונג וליאת גורן מוכיחים שוב ששחקנים דרמטיים טובים יכולים לגלם גם תפקידים קומיים בהצלחה רבה.

כרמית מירון. "זו הדרך". 16.12.1992