החגיגה (בשיתוף תיאטרון הקאמרי)
מס' הצגה: 611
הצגת בכורה: 02/02/2008
מספר הצגות: 81

החגיגה

טרגדיה קלאסית

המחזה "החגיגה" הוא כתב אישום חריף נגד החברה הבורגנית מערבית, המנסה להעלים ולטייח תופעות של ניצול מיני בתוך המשפחה. מסיבת יום הולדת תמימה, הופכת למהלך מתוחכם וכוחני של סגירת חשבונות אישיים. ביום הולדתו השישים של הלגה, אבי המשפחה הנערץ (עודד תאומי), מגיעים ילדיו כריסטיאן (איתי טיראן), מיכאל (עודד לאופולד) והלן (אסנת פישמן) אל הבית בו גדלו ושם הם פוגשים את שאר המוזמנים לחגיגה.ברקע מרחפת התאבדותה של לינדה אחותם.
במהלך החגיגה נחשפות עובדות מזעזעות מחיי המשפחה.

*בשיתוף תיאטרון הקאמרי

משך ההצגה: שעה וארבעים ללא הפסקה

"במבט ראשון נדמה שההצגה עוסקת בגילוי עריות בתוך משפחה, אבל כשהולכים קצת הלאה מתברר שהנושא הוא הפער בין החזות הבורגנית המהוקצעת לבין הרקבון המכרסם בה מבפנים. מבחינה זו הנושא מקבל ביטוי תיאטרוני מאין כמוהו שכן עניינו הוא בהצגת המראית התיאטרלית המזוייפת כלפי חוץ לבין הפנים המושחת והמעוות. על איתי טיראן שוב מוטלת המשימה אחרי 'המלט' לחשוף את מה שרקוב בממלכת דנמרק. הוא עושה זאת בצורה מרשימה, בעיצוב מעולה של דמות מופנמת ומיוסרת שגם מיטיבה לשלוט ברגעי ההתפרצות שלה.

אבל טיראן הוא רק ראש החץ של להקת שחקנים מצויינת שמצליחה להפגין משחק צוות משובח בשרביטו של הבמאי חנן שניר שמשלב את הבימוי עם עיסוקו כמטפל. כל השבחים לעודד תאומי בתפקיד אבי המשפחה, לגילה אלמגור המפליאה בשתיקותיה בתפקיד האם וכן לעודד לאופולד בתפקיד הבן התזזיתי וכן לתפקידי המשנה שעושים הוגו ירדן, דב רייזר, אסנת פישמן וריקי בליך. עיצוב הבמה של רוני תורן מרשים. התאורה של פליס רוס מעולה והתלבושות של עפרה קונפינו משובחות.

אליקים ירון. "מעריב". 2.02.2008

"הבמאי חנן שניר העמיד את ההצגה על במה יפה המערבבת בין חוץ לפנים בעיצוב רוני תורן ובעיקר הקפיד להוציא ביצועים מדוייקים ומשכנעים מכל הצוות. במיוחד ראויים לציון גילה אלמגור, אסנת פישמן, ריקי בליך ועודד לאופלד. אך מעל לכל שייכת ההצגה לשני שחקנים נפלאים המבצעים תפקידים עמוקים ומרתקים : עודד תאומי בתור האב המתעלל, הצליח לעשות את הבלתי ייאמן ולהותיר בדמות המפלצתית מימד של אנושיות ושל פגיעות.

מולו איתי טיראן בתור הבן שחושף את ההתעללות, מבצע תפקיד מאופק ומופנם, אך טעון ברגש. ביצוע מצמרר והצגה חזקה ומצויינת.

שי בר-יעקב "ידיעות אחרונות".