העז או מי זאת סילביה?
מס' הצגה: 587
הצגת בכורה: 09/07/2005
מספר הצגות: 153

יוצרים


מאת :
אדוארד אלבי
תרגום :
רבקה משולח
בימוי :
חנן שניר
תפאורה ותלבושות :
אלכסנדרה נרדי
מוסיקה :
יוסי בן-נון
תאורה :
מאיר אלון

שחקנים


מרטין ארכיטקט מצליח :
מוני מושונוב
סטיבי,אשתו :
ליליאן ברטו
רוס,חברו של מרטין :
אלכס אנסקי
בילי ,בנם של מרטין וסטיבי :
עידו רוזנברג

בשבוע בו זוכה ארכיטקט מפורסם בפרס יוקרתי ובחוזה נכסף לבניית עיר העתיד, בשבוע בו הוא חוגג את יום הולדתו ה-50 , הוא מתוודה בפני חברו הטוב (שממהר להלשין לאשתו) על הרומן יוצא הדופן שהוא מנהל עם – לא ייאמן – עז מסוימת העונה לשם סילביה. הגילוי המכאיב והמרעיש מפר את מה שנתפש עד לאותו רגע, כאידיליה משפחתית, ומאלץ את כל הנוגעים בדבר לבחון מחדש את ערכיהם, את דעותיהם ואת האני מאמין שלהם.

המחזה, שזכה בפרס ה"טוני" ובפרס תא המבקרים, נותן לכל אחד מאתנו הזדמנות לברר לא רק "מי היא סילביה" אלא מי אנחנו ומה אנחנו.

 

 

The Goat or Who is Sylvia?

 

By Edward Albee

Play no. 587

Opening show: 9/07/2005

 

Creative team

 

Translated by: Rivka Meshulah

Directed by: Hanan Snir

Designed by: Alexandra Nardi

Music by: Yossi Ben-Nun

Lighting by: Meir Alon

 

 

Cast

 

Martin, a successful architect: Moni Moshonov

Stevie, his wife: Lilian Barreto

Ross, Martin’s friend: Alex Ansky

Billy, the son of Martin and Steve: Ido Rozenberg

 

 

The Goat or Who is Sylvia? A bold new play by legendary playwright Edward Albee, tells the remarkable tale of Martin, a successful architect, who has just been awarded an international prize, been awarded a lucrative contract and celebrated his 50th birthday. But when everything seems to be going right, one can be sure that soon, everything will go wrong. Martin has to confess to his adoring wife Stevie and his teenage son that he is involved in a relationship which will probably destroy his marriage, his career and his life. All bets are off as comedy and tragedy intertwine in the most humane and surprising work from one of the greatest living playwrights.


 

 

 

 

 

"המחזה של אדוארד אלבי זוכה כאן לביצוע מהוקצע ומרגש, גם מעבר לפרובוקציה שבלב המחזה. חנן שניר, במאי ההצגה, עימעם את הפסיכולוגיזם החברתי שמקיף אדם שסטה מן הנורמות והבליט את הקרע המדמם באמון בין בני הזוג ואת חוזקם הבלתי תלוי של אהבת אב לבנו, כש'הטבואים' הולכים בסך ומתנפצים תרתי משמע.

לילאן ברטו באחד מתפקידיה הגדולים מעניקה ביצועים סוחפים מאוד, טבולים בסרקאזים מבעבע, שזורים במונולוגים נפלאים של מושונוב. מי שפורח בהפקה הזאת הוא אלכס אנסקי בתפקיד מקסים, מצחיק ומדוייק, מציג את פניו האמיתיים של החבר הבוגדני - תככן ורכלן שזכה שתיפול לידיו פיסת בשר רוטטת של עז לחגוג סביבה. התפאורה של אלכסנדרה נרדי מקסימה.

עידוא דגן. 9.07.2005

"זו בעיקר הצגה של שניים : מוני מושונוב בתפקיד מרטין, מרוכז בפיזור שלו, חסר ישע בכאב שלו, נחרץ באהבה לאשתו ולעז וחסר אונים. ומולו ליליאן ברטו, סערת רגש שאינה מחמיצה את האירוניה המרה. והיא גם אומרת בהצגה את המילה האחרונה : אדם או בהמה, מילת המפתח היא אהבה. ובסופו של דבר, אדם או בהמה, עזה כמוות אהבה וקשה כשאול קנאה.

מיכאל הנדלזלץ. "הארץ". 9.07.2005