ערי מדבר אחרות
מס' הצגה: 665
הצגת בכורה: 30/12/2012
מספר הצגות: 81

יוצרים


מאת :
ג'ון רובין בייטס
תרגום :
דורי פרנס
בימוי :
חנן שניר
תפאורה :
אלכסנדרה נרדי
תלבושות :
מאור צבר
עריכה מוסיקלית :
יוסי בן-נון
תאורה :
מאיר אלון

שחקנים


פולי וואייט, האם :
גילה אלמגור
ליימן וואייט, האב :
עודד תאומי
ברוק וואייט, בתם :
איילת רובינסון
סילדה גראומן, דודתה :
סנדרה שדה
טריפ וואייט, אחיה :
עידן אלתרמן

האב – שחקן קולנוע לשעבר, רפובליקני שמרן ותומך בכל המלחמות של אמריקה –ידיד קרוב של רונלד רייגן, שאף מינה אותו לתפקיד שגריר.  האם – תסריטאית לשעבר, שוויתרה על הקריירה שלה כדי לתמוך בפעילותו הפוליטית של בעלה. יהודיה. גם היא רפובליקנית אדוקה.

כיום, בערוב ימיהם,  הם מתגוררים באחת מערי המדבר של קליפורניה.

בנם, מפיק תכנית ריאליטי בטלוויזיה, ובתם, שעברה בשנים האחרונות התמוטטות עצבים, סיימה זה עתה את ספרה החדש, שעומד להתפרסם בקרוב.

רק עכשיו, בערב חג המולד, בביקור הראשון שלה בבית מאז ההתמוטטות, היא מגלה למשפחתה במה עוסק הספר החדש שלה: זהו ספר זיכרונות על ילדותה במשפחה, ובעיקר על הצל שרובץ על המשפחה כבר למעלה מעשרים שנה: הנרי, הבן שהתאבד, שהיה מעורב בפעילות טרוריסטית, בפיגוע קטלני.

במהלך החג הזה קמים לתחייה כל השדים שמבעתים את המשפחה, ומתפתח מאבק איתנים של כולם בכולם, על ערכים, על נאמנות, על אהבה, על החיים ועל המוות.

 

Other Desert Cities

By Jon Robin Baitz (originally produced by Lincoln Center Theatre, New York City 2010)

Play:   665

Opened: 10/01/13

 

Translated by Dori Parnes

Directed by Hanan Snir

Set Design: Alexandra Nardi

Costumes Design: Maor Zabar

Musical Editor: Tossi Ben Nun

Lighting: Meir Alon

 

CAST

Polly Wyeth, the Mother: Gila Almagor

Lyman Wyeth, the Father: Oded Teomi

Brooke Wyeth, their Daughter: Ayelet Robinson

Silda Grauman, her Aunt: Sandra Sade

Trip Wyeth, her Brother: Idan Alterman

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ערי מדבר אחרות היא הצגה מצויינת ומרתקת... הבמאי חנן שניר יודע לעצב את ההבדלים הברורים ואת החיבורים הסמויים , אל הישג זה הוא מגיע באמצעות חמישה שחקנים מצויינים .

צבי גורן. אתר "הבמה". 10.06.2013

"בארצות הברית יש למחזה הזה משמעות משפחתית ופוליטית מיידית. בישראל, נשארנו רק עם המשפחה, וזה סוג המחזות שחנן שניר יודע (וכנראה אוהב) לביים. לרשותו צוות שחקנים טוב מאוד. עידן אלתרמן הוא הבן בעל נוכחות נעימה מאוד, הוא מצליח לשכנע במונולוג האומללות העצוב שלו. סנדרה שדה היא האחות והיא מקסימה בדרך בה היא 'מעופפת' על הבמה, ספק שפויה, ספק שתויה וספק מתחמנת.

עודד תאומי הוא האב, רך וחם ומנסה לפשר עד להתפרצות הכואבת לקראת הסוף. גילה אלמגור מעצבת אם קטלנית והיא ותאומי חשים היטב בטריטוריה רגשית מוכרת לשניהם. מול נסיון בימתי כזה, איילת רובינסון בתפקיד הבת עומדת בכבוד ויותר מכך, כשהיא נלחמת על זכותה לחיים.

מיכאל הנדלזלץ. "הארץ". 30.04.2013

"הבמאי חנן שניר נמצא כאן במגרש הביתי שלו, חומרים של דרמה משפחתית בעלת מטענים פסיכולוגיים רציניים. הוא מפליא לעבוד עם השחקנים ומפיק מהם מלוא כוחם. כך גילה אלמגור, האם הדומיננטית, עודד תאומי האב הרופס, סנדרה שדה, בת המשפחה שגונבת לעיתים בנוכחותה המקסימה את ההצגה. מצויינים גם איילת רובינסון, הבת ועידן אלתרמן, הבן. הצגה מרשימה בכנותה האנושית.

אליקים ירון. "בחצי היום", רשת ב'. 26.05.2013