הקוקוריקו
מס' הצגה: 473
הצגת בכורה: 14/01/1995
מספר הצגות: 42

יוצרים


מאת :
ג'ורג' פדו
תרגום :
אהוד מנור
בימוי :
רוג'ר סמית
תפאורה :
סול רדומסקי
תלבושות :
ג'ודי לוין
תאורה :
רוברט בריאן

שחקנים


לוסיין ואטלן :
רמה מסינגר
אדמונד פונטניאק :
דב רייזר
קרפאן ואטלן :
אוהד שחר
ז'אן אורח שני במלון, שוטר :
חן חגי , רוברט הניג
ארנסט רדיון :
נתן דטנר
קלוטילד פונטניאק :
יעל פרל
מיצי סולדיניאק :
אורנה רוטברג
סולדיניאק :
שמעון כהן
ארמנדין :
חלי קניזו
ויקטור :
יותם זילברמן
מנהל המלון :
אליעזר יונג
ג'רום :
אליעזר יונג
קלרה :
ליליאן ברטו
גנרל פינשאר :
אברהם מור
מדאם פינשאר (קוקו) :
דליה פרידלנד
מפקח המשטרה הראשון :
ערן איווניר
אורח ראשון במלון :
פאבל ציטרינל
מפקח משטרה שני :

מאדם ואטלן נשבעה באזני מסייה ואטלן שאם יתגלה יום אחד שהוא בוגד בה - היא על המקום ובלי להכנס לפרטים, תנקום בו בבגידה מתוקה מצידה.

אחרי אותה מאדאם ואטלן מחזרים, בו זמנית ודו סיטרית, שני ידידיו הטובים של בעלה. והם - מיותר לציין - מחכים ליום בו יבגוד מסייה במאדאם. אבל גם הם, מה לעשות, רק בני אדם, ופאריז מלאה בגברות לוהטות, ואי אפשר כל החיים רק לחלום על מאדאם ואטלן.

 

אז יוצא שלילה אחד, במלון מסויים ובחדר אחד - כל מי שהכרנו עד כה, קבע עם כל מי שהכרנו עד כה, קבע עם כל מי שהוא מכיר אד-הוק, פגישה גשמית ביותר  - אפילו מיצי קפצה לה משוויץ וגם מאדאם פינשאר, חובבת האופרה החרשת מתגלגלת לבלט המיזמוטים הזה ועוד אורחים לא קרואים מזדנבים ומזדמנים.

 

פארסה פאריסאית פרועה פרי פנטזיה של אשף הפתעות, הפרעות ופגישות מופרעות - ז'ורז' פיידו

"לכאורה הכל בסדר. פארסה של פדו שמקובל כקלאסי. תרגום סביר בהחלט של אהוד מנור ונבחרת מרשימה של מצחיקנים : דטנר, שחר, רייזר, מור וגם רמה מסינגר וליליאן ברטו. אבל כל המרכיבים האלה לא מצליחים להפיח רוח חיים בהצגה. פדו אף פעם אינו שנון במיוחד וכוחו בעיקר במצבים מצחיקים, אבל בתרנגול העלילה צפוייה, אתה יושב ומחכה לאינצידנט הבא ויודע בדיוק מה יהיה בו.

הקצב משתפר קצת במערכה השניה. בזכות השחקנים שרובם מוכשרים מאוד, יש כמה רגעים מצחיקים מאוד בעיקר לקראת הסוף.

שוש וייץ. "ידיעות אחרונות.7.03.1995

"אמנם זו עלילה ודמויות במשקל נוצה אבל דווקא משום כך הן זקוקות לשחקנים שיעניקו להן חיים וכאן יש תערובת נכונה של וותיקים (אליעזר יונג, אברהם מור, דליה פרידלנד, שמעון כהן, יעל פרל, רוברט הניג) עם צעירים (ליליאן ברטו, חלי קניזו, אורנה רוטברג) שיודעים את המלאכה. אבל העיקר היא רביעית הקומיקאים שבמרכז שכולם יודעים את הגבול הנכון בין עיצוב דמות לבין סטיות קומיות לצורך הצחקה ויודעים את אמנות הגשת הרפליקה והג'סטה הקומית הנכונה : נתן דטנר, רמה מסינגר, דב רייזר ואוהד שחר.

מיכאל הנדלזלץ. "הארץ". 20.01.1995