אלף לילה ולילה
מס' הצגה: 624
הצגת בכורה: 02/2009
מספר הצגות: 84

אלף לילה ולילה

קלסיקה


העיבוד של "אלף לילה ולילה" מורכב ממספר סיפורים מתוך המבחר העצום של "סיפורי אלף לילה ולילה": הסיפור על עלי באבא והמשרתת הערמומית שלו שהצליחה להכות ב – 40 השודדים; הסיפור על הקבצן הקטן שהכל חשבו שהרגו אותו אבל שרד; הסיפור המסתורי על האשה – מפלצת שלא אכלה והסיפור עם מוסר ההשכל על האחיות הקנאיות. הסיפורים כולם משולבים בהומור ופנטזיה.

הפקה משותפת של התיאטרון הערבי - עברי והתיאטרון הלאומי הבימה

במסגרת אירועי חגיגות ה- 100 של תל אביב.

משך ההצגה: כשעה ורבע


תוכניה>


ביקורת

ביצת זהב קטנה- צבי גורן

"כחלק מפתיחת חגיגות המאה של עיריית תל אביב, הפקה משותפת לתיאטרון הבימה והתיאטרון הערבי עברי ביפו.

אכן יריית פתיחה ראויה להתכבד בה... אולי אחת ההזדמנויות

שלמשמעות המילה "לאומי" לצד שמה של הבימה נוסף גוון של "ממלכתי", אותה הגדרה שנמנעה ממנה לפני חמישים שנה, במהלך פוליטי שהפנה עורף לתרומת התיאטרון הזה, ולפחות עד אז, לתחייה הלאומית והממלכתית"

"למנהלי התיאטרון נמצאה ביצת זהב קטנה בדמות שיתוף הפעולה עם התיאטרון הערבי-עברי הקטן, מאבני היסוד של הפרינג` (גם החברתי), ונמצאה גאולה בימתית לחזון הדו-קיום בתוכנו בדמות הצגה המתבססת על פנינת התרבות הערבית, סיפורי אלף לילה ולילה"


"מלאכת הבימוי הופקדה בידיו ובדמיונו היצירתי של נורמן עיסא שלש את החומרים, ואפה את משחק הלהקה בטמפרטורה המדויקת. הוא הסתייע יפה, במוזיקה הנהדרת של עלא אבו עמארה וחן צימבליסטה.... תיאטרון סיפור, תנועה ומוזיקה במיטבו."

"אלף לילה ולילה" היא ההצגה העכשווית שתרצו ללכת אליה בימים של התעוררות האביב, ואל תשכחו בבית את הילדים.

אלייקים ירון

"כוחה של ההצגה הקולחת הזאת הוא בשילוב של תיאטרון סיפור עם מוזיקה ותנועה שמהווים חלק מהותי בהתפתחותו . הבימוי של נורמן עיסה והכוריאוגרפיה של פריאל חשיבון משלימים זה את זה ויוצרים יחד איזו אחדות מקסימה שמעניקה להצגה כולה את הקצב המיוחד שלה כמו גם את האווירה הסוחפת....

סיפורי אלף לילה המוכרים לנו הם נכס צאן ברזל לא רק של התרבות הערבית, הבמאי שיצר הצגה שמדברים בה עברית ושרים בערבית הפיח בסיפורים הללו רוח חיים תוססת קצבית וצבעונית. 9 שחקנים משחקים ומספרים, שרים רוקדים ומנגנים ומצליחים לרגש בסיפורי העם היפים האלה.

שנטל כהן בתפקיד המספרת שחראזדה מצליחה להקסים את המלך בסיפוריה, אבל לא פחות מזה גם אותנו"

ביקורת – "אלף לילה ולילה" – שי בר יעקב

הבמאי נורמן עיסא יצר הצגה קצבית ומלאת חן, המתבססת על הרבה עבודה תנועתית רבת דמיון ומוסיקה יפה המבוצעת ע"י השחקנים עצמם (בתופים ופעמונים). העיצוב הנאה של אורי און ( תפאורה) ואופיר חזן ( תלבושות) המבוסס על גוונים חומים בהירים, כגווני המדבר, מעניק את המראה המזרחי מבלי לחטוא בסגנון האוריינטלי של הפנטזיות המזרחיות של ציירי המאה ה-19.

הצוות הצעיר מגיש ביצוע אנרגטי בסגנון תיאטרון הסיפור, שבו שחקנים נכנסים ויוצאים מהדמויות. במיוחד ראויים לציון שנטל כהן בתפקיד שחראזד, המספרת ולואי נופי ואושרי סהר בשל תפקידים קטנים.

זו הצגה מלאת חן, שמביאה, לצד התיאטרליות הכובשת שלה גם מוסר השכל ראוי על הצורך לוותר על רגש הנקמה כדי לרפא את הנפש ועל החשיבות של אמנות הסיפור בהשגת היעד החשוב הזה.


“הצגה קולחת ומקסימה שמעניקה את הקצב המיוחד שלה כמו גם את האווירה הסוחפת. תשעה שחקנים שרים רוקדים ומנגנים ומצליחים לרגש בסיפורי העם היפים האלה”

מעריב

“הבימוי של נורמן עיסא והכוריאוגרפיה של פריאל חשיבון משלימים זה את זה ויוצרים יחד אחדות מקסימה שמעניקה להצגה כולה את הקצב המיוחד שלה כמו גם את האווירה הסוחפת. השחקנים מספרים, שרים, רוקדים ומנגנים ומצליחים לרגש בסיפורי העם היפים האלה

קול ישראל