השבועה
מס' הצגה: 672
הצגת בכורה: 01/10/2013

יוצרים


עיבוד ובימוי :
שי פיטובסקי
תפאורה :
ניב מנור
תלבושות :
נטשה טוכמן פוליאק
מוסיקה :
אלברטו שוורץ
דרמטורגיה :
שחר פנקס
תנועה :
שרון גל
תאורה :
זיו וולושין

שחקנים


לילית/יורד ים :
נעמה ארמון , אושרת אינגדשט
יורד ים/גבאי/שד/מאנשי העיר :
עודד אהרליך
אשתו של דיהון :
לאה גלפנשטיין
דיהון :
רן דנקר
יורד ים/שד/מפעיל בובת ילד לילית/מאנשי בעיר :
הראל מוראד
שדה/מפעילת בובת ילד :
אלינור פלקסמן , הילה שלו
אביו של דיהון :
שחר רז
אשמדאי/יורד ים/מאנשי העיר :
יובל שלומוביץ

רגע לפני מותו, משביע סוחר הים הגדול את בנו כי לעולם, אבל לעולם, לא ירד אל הים. בתמורה לשבועה מוריש הוא לבנו ממון רב ועצום אשר יספיק לו לשארית חייו. והנה כעבור שנה, באישון הליל, מוצא עצמו הבן עם מזוודה בידו בדרכו אל הים הגדול, מבטיח לאשתו ובנו כי ישוב תוך ימים ספורים. מכאן מתחיל מסע אשר סוחף את הבן אל מחוזות ליבו. זהו סיפור על בית, על תשוקה, על קירות ומרחבים ועל הים הגדול אשר נמצא בכל אחד מאיתנו.  

 

המחזה מבוסס על מעשייה יהודית מיימי הביניים.     

אנסמבל הצעירים של הבימה מציג תיאטרון אמיץ,מקורי ומלא דמיון. סיפור המחזה העל טבעי והמשונה הופך למסע תיאטרלי צבעוני עם תמונות במה יפהפיות הנבנות מתוך שילוב חכם של תפאורה דינמית, בובות רגישות, עבודה תנועתית מעוצבת להפליא, מוזיקה מצויינת, ועבודת אנסמבל מרשימה של הלהקה.

שי בר-יעקב,."ידיעות אחרונות". 19.12.2013

זוהי הצגה התואמת את הקו האסטטי של קבוצת היוצרים הצעירים של הבימה : תיאטרון סיפור העושה שימוש רב דמיון בבמה צנועה ורבת אביזרים גמישים ובבובות מופעלות היטב. קבוצת שחקנים מסורה, כאנסמבל וכפרטים משלימה חוויה צנועה ויפה.

מיכאל הנדלזלץ. "הארץ". 19.12.2013

"סיפור פשטני שהוא בסיס לפורמט המיוחד שהגו הבמאי והמעבד שי פיטובסקי והדרמטורגית שחר פנקס. כך משתרשרת לה המעשיה משחקן לשחקן, בקצביות מהירה, בסיפוריות מקסימה ובעזרת תפאורה צנומה של ניב מנור. אין בה כלום ויש בה הכל. יש שולחן מסיבי, המשמש ספינה ותנועות כוריאוגרפיה יפהפיות של שרון גל המדמות הפלגות במים גועשים, ועיצוב שלוש בובות של אמירה פינקס וגם תלבושות מיוחדות של נטשה טוכמן-פוליאק.

אושרת אינגדשט, היא לילית מלאת כח ואמינות, כך גם לאה גלפנשטיין, נוגעת ללב בתהפוכות נפשה וגופה בפגישה עם הבעל החוזר.

דבורה נמיר. אתר "בית העיתונאים". 19.12.2013