איש חסיד היה (בשיתוף תיאטרון חיפה)
מס' הצגה: 662
הצגת בכורה: 25/10/2012
מספר הצגות: 103

 

מסע מרגש, מצחיק, מפתיע, מלא בחכמה ובאהבת האדם. במופע שזורים סיפורים, שירים מוכרים ואהובים וגם שירים חדשים שנכתבו בהשראת ההפקה החדשה, ריקודים ובדיחות מההווי החסידים- אנשים פשוטים שהאמינו בחשיבות השמחה שבלב, באהבת כל אדם באשר הוא אדם, אהבת הצדק והשלום.

 

 

 

 

 

 

Ish Hassid Haya

Play: 662

Opened: 25/11/12

 

 

Writing & Editing: Dan Almagor

Directing & Editing: Itzik Weingarten

Composer & Musical Director: Ori Vidislavski

Choreography: Yael Turgeman

Scenery: Frida Shoham

Costume Design: Shani Tur

Lighting: Meir Alon

Sound Designer: Arik Avigdor

Voice Guidance: Liat Perlov Meir

 

CAST

Yigal Sadeh

Gil Kepten

Nadia Kucher

Tona Fromchenko

Netsanet Mekonnen

Yigal Mizrahi

Eti Vaknin

Tsahi Halevi

David Bilenca

Adi Arad

 

 

Ten singers and actors, live orchestra on stage, director and composer, embark on an extraordinary journey with Dan Almagor, and together create a new adaptation to the colourful, ever relevant and mythological production of Ish Hassid Haya. An exciting, funny and suprising journey, full of wisdom and the love of mankind. The play binds together stories, famous songs loved by many, new ones, written especially for this new production, dances and anecdotes based on the Hassidic way of life: simple people who believed in the importance of inner happiness, love of all men, justice and peace.

"המחזה שטווה דן אלמגור מקבל חיים חדשים בהפקה המשותפת לתיאטרון חיפה ול'הבימה'. זו הצגה בקצב אחר. מחזמר תוסס אמנם, אבל גם לא כזה שמבקש להתחנף לקהל שלו, ואפשר רק להתמלא הערכה לבמאי איציק ויינגרטן על ההערכה שהוא רוכש לקהלו. מילות המפתח הן צניעות ומשמעות, כמו החסידים שבהשראתם כתב אלמגור.רונה פרומצ'נקו וניצנת מקונן ריגשו אותי כהוגן עם הביצוע שלהן ל'איכה' העכשוי של שולי רנד.

דיויד בילינקה הקסים אותי בסיפורים על חלם ויגאל שדה שביחד עם גיל קפטן, מייצרים את התמונה החזקה של ההצגה על אודות היהודי שבולס ובולס ללא הרף כדי שאם יישרף על ידי הגויים - יעלה השמיימה באש ענקית 'כדי שידעו כולם שיהודי לא נשרף ככה סתם'. ואי אפשר שלא להזכיר את עדי ארד שניחנה בקול מהשמיים, את אתי ועקנין ונדיה קוצ'ר עם הקולות הגדולים שלהן ואת יגאל מזרחי וצחי הלוי. מי שמשלים את תמונת היוצרים הוא אורי וידיסלבסקי שחתום על העיבודים המוסיקליים.

רון שוורץ. "גלובס". 25.01.2013

"מי שחושב שחסידים זה עניין לאשכנזים בלבד, טועה בגדול, על פי תפיסתם של דן אלמגור ואורי וידיסלבסקי. החסידות עבורם היא מצב נפשי המסתתר בתרבות העממית של רוב קהילות ישראל. זהו מופע של חבורת שחקנים ישראליים מודרניים הלבושים בבגדים יומיומיים ומביאים את הסיפורים ואת השירים עם המון אנרגיה חיובית וללא גרם אחד של אירוניה וציניות. זה הקסם של ההצגה וקשה מאוד לעמוד בפניו. כל אחד מהשחקנים מביא לבמה את הצבע הייחודי שלו ועם כולם עשו אורי וידיסלבסקי והמדריכה הקולית ליאת פרלוב, עבודה נהדרת.

יחד עם הבימוי רב הדמיון של איציק ויינגרטן והכוריאוגרפיה האנרגטית של יעל תורג'מן, יוצרת הקבוצה הזאת מסע מהנה בתוך העולם המכושף של הסיפור החסידי".

שי בר-יעקב. "ידיעות אחרונות". 01.2013